Türk kızı Rana, Almanya için yarışacak - 2014-10-22 14:45:20

İzmir'de devam eden 33. Dünya Ritmik Cimnastik Şampiyonası'nda Türk kızı Rana Tokmak, Almanya için madalya mücadelesi verecek.

 

Türkiye'de düzenlenen bir şampiyonada Alman Milli Takımı adına yarışacak olmanın heyecanını yaşadığını belirten 18 yaşındaki sporcu, "Memleketimde gerçekleşen böylesine önemli bir organizasyona katılmak bana gurur veriyor. Almanya adına yarışıyorum ama aynı zamanda tüm kalbimle Türkiye'yi de destekliyorum" dedi.
Yarın saat 17.00'de podyuma çıkacak başarılı sporcu, "Çifte gurur yaşıyorum. Hem Almanya'yı hem de Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğim" ifadesini kullandı.
Almanya'da doğan ve küçük yaşta cimnastiğe başlayan Rana, "Ailem iyi bir sporcu olmam konusunda büyük destek verdi. Gençler kategorisinde 9 kez Almanya şampiyonluğum, büyüklerde ise 2012'de Almanya ikinciliğim var. İzmir'de de başarılı bir performans sergilemeyi hedefliyorum" şeklinde konuştu.

Haber Kaynağı:

 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR