Step-Aerobik Okullar arası Türkiye Birinciliği tamamlandı - 2016-06-03

Step - Aerobik  Cimnastik Okullar arası Türkiye Birinciliği hafta sonu Sakarya'da tamamlandı.

Sakarya Serdiven Spor Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyona 49 takımdan 490 sporcu katıldı.

Şampiyonanın açılış konuşmasını yapan Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Fatih AÇIKEL, yarışmalara katılan birbirinden değerli sporcuları, onlara emek veren öğretmenlerini ve çocuklara desteklerini esirgemeyen ailelerini tebrik etti.

Küçükler, yıldızlar ve gençler kategorisinde yarışan sporcular, müzik eşliğinde en güzel koreografilerini sergilediler.

Aerobik Cimnastik Teknik Kurul Başkanımız Özlem YENİGÜN  “Şampiyonanın sorunsuz bir şekilde tamamlandı,step- aerobik branşımızda yaşanan gelişmenin cimnastik adına güzel sonuçlar verdiğini, dereceye  giren sporcularımızı  tebrik ediyorum ve bundan sonraki şampiyonalarda başarılar diliyorum." dedi.

Müsabakalarda küçükler kategorisinde Ankara Özel Arı Ortaokulu birinci, Özel Takev Ortaokulu ikinci, Ankara Aşık Veysel Ortaokulu üçüncü ve Özel Mef Ortaokulu ise dördüncü oldu.

Yıldızlar kategorisinde Özel Eyüpoğlu Çamlıca Bilfen Ortaokulu birinci, Özel Çukurova Bilfen ve Özel İstanbul Akad Ortaokulu ikinci, Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Ortaokulu ve Özel Yüce Ortaokulu dördüncü oldu.

Gençler kategorisinde de İzmir Karataş Anadolu Lisesi birinci, Zeytinburnu 100.Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi ikinci ve Ankara Özel Bilkent Lisesi üçüncü, Asil Nadir Programlı Anadolu Lisesi ve Özel Eyüpoğlu Anadolu Lisesi dördüncü oldu.

Step-Aerobik  Okullar arası Türkiye Birinciliğine yaptığı ev sahipliği için Sakarya’ya teşekkür ederiz.

 

 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR