Değerli Cimnastik Ailesi - 2016-06-30

Uluslararası Cimnastik Federasyonu (FIG) tarafından 2016 yılı içerisinde sekiz adet Artistik Cimnastik Dünya Challange Cup planlanmış olup bunların bir tanesi de 01-03 Temmuz 2016 tarihleri arasında Mersin’de düzenlenmektedir.

Bu organizasyon için Federasyonumuz çok ciddi çaba içerisinde olmuştur. İlk etapta ülkemize böyle bir organizasyonun kazandırılması, sonrasında ise en iyi şekilde organizasyonun yapabilmesi için çalışmalar yaklaşık bir yıl önceden başlatılmıştır. FIG tarafından alınan karara göre 2020 Olimpiyat Oyunlarına kota alacak sporcuların belirlenmesinde Dünya Kupalarının belirleyici olacak olmasının, ülkemizde böyle bir müsabaka organize edilmesinin önemini ortaya koymaktadır.

Ülkemizin içinde bulunduğu durum malumlarınızdır. Son zamanlarda meydana gelen terör olayları bu tür etkinliklere katılacak ülkeleri de etkilemektedir. Federasyonumuz her uluslararası ortamda ve fırsatta ülkemiz ile ilgili endişeleri gidermek için çaba sarf etmektedir. Mersin Dünya Challange Cup organizasyonuna ilk etapta 22 ülke kayıt yaptırmışken, en son olan olay neticesinde bugün 8 ülke sporcusu ve 4 ülkeden gelen tarafsız hakemler ile organizasyon yapılmaktadır.

Tüm camiamızın bu organizasyona desteği ve böyle bir organizasyonun parçası olma isteği tarafımızca takdirle karşılanmaktadır. Ancak son yaşanan olaylar neticesinde görevli sayılarında azalma olması gerekliliği doğmuş ve ilgili arkadaşlarımızla diyalog kurulmuştur.

Devir birlik olmak ve dik durmak devridir. Bu durumda yapılan uygulamalarda anlayışlı olacağınızı düşünerek organizasyonun camiamıza hayırlı olmasını dileriz.

Federasyonumuz bu organizasyonu alnının akı ile organize edeceği gibi, bundan sonraki uluslararası organizasyonları da başarılı bir şekilde düzenlemeye devam edecektir.

 

CİMNASTİK FEDERASYONU BAŞKANLIĞI

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR