Sporun Devleri 6. Kez Buluştu - 2020-07-29

Şampiyonlar ödüllerine kavuştu. ÜLKE TV'de yayınlanan Spor&Spor programının organize ettiği "Sporun Devleri Buluşuyor" Ödül Töreni 6. kez gerçekleştirildi. Pandemi sebebiyle az bir katılımla İstanbul Kanal 7 stüdyolarında canlı olarak tüm Türkiye'nin takip ettiği törene siyasetçiler, spor insanları ve sporcular katıldı.

Ödül Törenine Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun yanı sıra AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ve MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan ve TASKK Başkanı Ali Düşmez de katıldı.

Törene video konferans ile katılan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu törende yaptığı konuşmasında spora her kim hizmet ediyorsa alnından öpülmesi gerektiğini belirterek, "Biz büyük bir aileyiz. Bunun içinde bakanlığımız, sporcularımız, antrenörlerimiz, spor insanlarımız ve tabi ki yazılı ve görsel medya mensupları da var. Herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum." diye konuştu.

 

 

 

Gecede ödül alanlar;

Yılın Sporcuları: İbrahim Çolak (Cimnastik), Rıza Kayaalp (Güreş), Taha Akgül (Güreş), Selver Şeker (İşitme Engelliler Spor Federasyonu), Zeynep Çolak (Görme Engelliler Spor Federasyonu), Rukiye Yıldırım (Taekwondo), Merve Çoban (Karate), Buse Naz Çakıroğlu (Boks), İlke Özyüksel (M. Pentatlon), Yağız Kaan Erdoğmuş (Satranç), Emine Arslan (Kick Boks), Talha Ahmet Erdem (Özel Sporcular Spor Federasyonu)

 

Özel Ödül: Meryem İyin (Taekwondo), 4x400 Atletizm Bayrak Takımı, Emre Sakçı (Yüzme), Sualtı Hokeyi Milli Takımı, İbrahim Uysal (Bedensel Engelliler Spor Federasyonu), Yasin Can (İş insanı)

 

Onur Ödülü: Çift Bayanlar Badminton Milli Takımı, Yılmaz Göktekin (Cimnastik Milli Takım Antrenörü), Habibe Afyonlu (Judo), Nisanur Erbil (Eskrim), Tenis Miill Takımı.

Fair Play Ödülü: Sıla Kara (Kayak)

Yılın Spor Adamı: Alparslan Baki Ertekln

Yılın Antrenörü: Şenol Güneş (Futbol Milli Takım Antrenörü)

Yılın Televizyonu: TRTSPOR2

Yılın Spor Projesi: Etnospor

 

 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR