CİMNASTİK BRANŞLARINDA KURSLAR - 2020-08-26

CİMNASTİK BRANŞLARINDA KURSLAR

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 14.12.2019 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan yeni Antrenör Eğitim Yönetmeliği gereğince Temel Eğitim Dersleri Uzaktan Eğitim ve Sınav Programı ilan edilerek kayıtlar bugün başlatılmıştır.

Belirtilen Yönetmelik doğrultusunda hazırlanan Türkiye Cimnastik Federasyonu Eğitmenlik Eğitim Talimatı 20.08 2020 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Temel Eğitim Dersleri Sınavını takiben Federasyonumuzca tüm branşlarımızda ve tüm kademelerde Uygulama Eğitimi Kursları açılacaktır.

 

Yönetmelikteki muafiyetler dışında Federasyonumuzca açılacak her kademedeki uygulama dersleri ile ilgili kurslara katılabilmek için Bakanlığın belirtilen sınavına katılmak ve başarılı olmak zorunludur. Federasyonumuz kurslarına bu başarı belgesi ile kayıt mümkün olabilecektir.

Elinde 1. Kademe belgesi olan ve özel salonu açmak veya çalışmak için 2. Kademe belgeye ihtiyaç duyanların bu sınavı kaçırmaması özellikle tavsiye olunur.

 

 

BRANŞLARIMIZA GÖRE AÇILMASI PLANLANAN KURSLAR:

 

Artistik, Ritmik, Trampolin, Aerobik Cimnastik Antrenörlüğü

1 – 2 – 3 - 4. Kademe

 

Parkur Antrenörlüğü

1. Kademe

 

Pilates, Step-Aerobik, EMS Sistem Egzersizleri, Cimnastik Balesi, Genel Cimnastik Hareket Eğitimi Eğitmenliği

 1 - 2. Kademe

 

CrossFit Antrenörlüğü

1. Kademe

 

Zumba, Bosu Ball Workout, Gymstick, Sıçratmalı Ayakkabı, Tae Bo ve TRX branşlarında Sertifika Seminerlerine katılabilmek ve işyeri açılımlarında kullanabilmek için Step-Aerobik Belgesine sahip olmak zorunludur.

 

 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR