DEĞERLİ CİMNASTİK AİLESİ - 2021-05-01

DEĞERLİ CİMNASTİK AİLESİ

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de Covid 19 salgınının yayılmasını en aza indirmek için spor alanları ve sporcuları da içine alan çeşitli tedbirler alınmaktadır. 19.04.2021 tarihli Gençlik ve Spor Bakanlığı Genelgesinde (Sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanacağı günlerde istisna kapsamında olduğunu belgelemek ve muafiyet nedeni/güzergahı ile sınırlı olmak kaydıyla) "Yurtiçi ve yurtdışı müsabaka ve kamplara katılacak olan milli sporcular ile seyircisiz oynanabilecek profesyonel müsabakalardaki sporcu, yönetici ve diğer görevliler" muafiyet kapsamına alınmış ve Olimpiyat Oyunları ile Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına hazırlanan faal sporcular ile TOHM ve SEM sporcularının antrenmanlara teknik ekiplerle birlikte genelgenin 29. Maddesinde belirtilen muafiyetten faydalanarak devam etmesi, bu antrenmanlarla ilgili tesislerin açık bulundurulması” belirtilmiştir.

Amatör branş olmamız nedeniyle bizi ilgilendiren “Yurtiçi ve yurtdışı müsabaka ve kamplara katılacak olan milli sporcular” ile ilgili her türlü tedbir alınmış, milli olan sporcular ve SEM-TOHM projelerindeki sporcularımızın tamamının ara vermeden antrenmanlarına devamı sağlanmıştır.

Branşımızın özelliği gereği, kısa süreli de olsa, antrenmanlara ara vermenin performans sporcuları için ne anlama geleceği çok iyi bilindiğinden uygulanabilir bir yol bulma gayretlerimiz devam etmektedir.  Ancak alınacak kararlarda belirleyici olan Gençlik ve Spor Bakanlığının mevcut genelgelerinde Milli Sporcular dışındaki sporcular için henüz bir imkan bulunmamaktadır.

Diğer taraftan, randevu sistemi ile çalışan Pilates Salonu sahipleri başta olmak üzere, tüm zor durumda bulunan tescilli salon sahiplerinin muafiyetleri ve teşviklerden yararlanabilmeleri için girişimlerimiz devam etmektedir.

Hayatımızı her yönüyle olumsuz etkileyen bu durumdan el birliği ile kısa sürede çıkacağımıza olan inancımız devam etmektedir. Her türlü girişim Federasyonumuzca yapılmaktadır.        

Sağlıklı günler dileklerimizle.

 

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanlığı

 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR