HARİKA BAŞLANGIÇ - 2015-03-08

Federasyonumuzca ileride oluşturulması planlanan güçlü bir cimnastik liginin temelleri olması amacıyla organize edilen 2015 yılı minikler Cimnastlig müsabakalarının ilki Aerobik Branşında 07 Mart 2015 Cumartesi günü Antalya Süleyman Evcilmen Spor Salonunda yapıldı. 

1. Ligde 6 takımın yer aldığı, Minikler Aerobik Cimnastlig 2. Ligine ise, tahmin edilenin çok üzerinde, 30 takım katıldı.

39 kulübün, 292 sporcu ile 225 seride yaptığı mücadeleler zaman zaman çok üst düzey performanslara sahne olmuş, sporcu, veli, antrenör ve hakem gruplarımızın tamamı nitelik ve nicelik artışlarının göz ardı edilemeyecek düzeyde arttığını belirtmişlerdir.

Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hasan KAÇMAZ ve Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Burhanettin HACICAFEROĞLU’nun da katılıp birer konuşma yaptığı açılışta Federasyon Başkanımız Suat ÇELEN özellikle velilerin özverileri için duyduğu memnuniyeti belirtmiş, her  aşamada sürekli birlikte olan Yönetim Kurulu Üyemiz Erdem ARMEN’e, eksiksiz organizasyonda büyük katkısı olan İl Temsilcimiz Arzu AKINCI ve tüm ilgililere teşekkür etmiştir.

Dün yapılan Minikler Aerobik Cimnastlig Müsabakaları sonunda diyebiliriz ki BU AŞI TUTACAK.

 

Cimnastik Federasyonu Başkanlığı

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR