Aerobik Cimnastik Avrupa Şampiyonası Final Müsabakalarıyla Tamamlandı - 2021-09-19

17-19 Eylül tarihlerinde İtalya’nın Pesaro kentinde düzenlenen Aerobik Cimnastik Avrupa Şampiyonası final müsabakaları ile sona erdi. Sporcularımız şampiyonanın son gününde yedi finalde yarıştı. 

Büyükler kategorisinde Nazlı Özgör ve Nihatcan Gül çiftlerde aldıkları 21.200 puanla beşinci oldular. Tek kadınlar finalini ise Nil Deniz Bal 20.500 puanla yedinci tamamladı. Grup finalinde yarışan sporcularımız Nazlı Özgör, Nihatcan Gül, Erkut Ergin, Mehmet Utku Çırak ve Ahmet Çoruh ise 20.416 puanla yedinci oldular.

Gençler kategorisi trio finalinde yarışan Şimal Seyman, Okay Arsan ve Göktürk Balcı 19.400 puanla dördüncü oldu. Şimal Seyman tek kadınlar finalini 20.100 puanla altıncı, çiftler finalini ise partneri Okay Arsan ile 19.600 puanla yedinci sırada tamamladı. Çiftler elemesinde yedek finalist olup Macar çiftin çekilmesi üzerine finallerde yarışan Ekin Zeren Fırat ve İsmail Altıparmak ise 19.400 puanla sekizinci oldular. 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR