SPOR PSİKOLOJİSİ ZİRVESİ'NE KATILDIK - 2022-03-21

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 19-21 Mart tarihleri arasında Antalya'da "Spor Psikolojisi Zirvesi" düzenledi.

Cimnastik ailesinden Asbaşkanımız Prof. Dr. Hasan Birol Yalçın, antrenörümüz Ahmet Ege ve sporcumuz Ayşe Begüm Onbaşı olmak üzere antrenör, sporcu, sporcu aileleri, spor psikologları, yurt içi ve yurt dışından akademisyenlerin katıldığı zirvede; Olimpik ve Paralimpik Oyunlarda spor psikolojisi uygulamalarının, yurt içi ve yurt dışından akademisyen, spor psikoloğu, antrenör, sporcu, kurum ve kuruluşları kapsayan bakış açısı ile değerlendirilmesi ve spor psikolojisi uygulamalarının daha etkin yürütülmesine yönelik önerilerin ortaya konulması amaçlandı.

Ülkemizdeki spor psikolojisi uygulamalarının daha etkin hâle getirilmesi amacıyla 6 farklı konu alanını içeren çalıştaylar düzenlenen zirvede, sporcumuz Ayşe Begüm Onbaşı kendisinin ve ailesinin tecrübelerini paylaşarak katkı sundu.

Çalıştayların ardından çözüm önerilerinin ortak oturumda ele alındığı Spor Psikolojisi Zirvesi'nin sonuç raporları kamuoyu ile paylaşılacak.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR